Haber

Bulgar Turistler Alışveriş İçin Edirne’ye Akın Ediyor

Edirne Bulgaristan’dan alışveriş yapmak için gelen turist sayısında artış yaşandı. Mobil deterjan satıcısı Soydan Alırat, “Onlar olmasaydı Edirne biterdi. Otobüsle geliyorlar. Çok şükür.” Kokoreç satıcısı Vahdet Yongaç, “Onlar olmasaydı Edirne açlıktan ölürdü. Bulgarlar olmasaydı Edirne’nin durumu çok kötü olurdu. Biz 4-5 top satarız, onlar olmasaydı 1 top bile zor satardık.”

Bulgaristan’dan otobüsle Edirne’deki Cumartesi pazarına gelen turistler, kur farkından dolayı bol miktarda alışveriş yaptı. Bulgaristan’ın para birimi leva bugün 15,17 TL’ye yükseldi. Pazar esnafı, Bulgarların alışverişlerinden memnun olduklarını söylerken gülümsüyordu. Kur farkından dolayı bol miktarda alışveriş yapan turistler, çantalarındaki ürünleri otobüslerin bagajlarına koydu.

“DEĞERİNİZİ BİLMENİZ GEREKİYOR”

Sokak satıcısı Celil Özel şunları söyledi:

“Biz mutluyuz, onlar da mutlu. Elimizden geldiğince onlara yardımcı olmaya çalışıyoruz. Biz onlara ne kadar ilgi gösterirsek, onlar da bizim gibi gezginlere o kadar ilgi göstermeye çalışırlar. O yüzden bunu takdir etmemiz ve sahip çıkmamız gerekiyor. akıllı. Bu bolluk bir daha geri gelmeyecek. 100 liralık bir şeye 200 lira ödeyebilirsin.” “300 lira vermenin anlamı yok. Ekmek yemek istiyorsak misafirlere saygı duymamız lazım.”

“BULGARİSTAN OLMAsaydı EDİRNE’NİN DURUMU ÇOK KÖTÜ OLURDU”

Kokoreç satıcısı Vahdet Yongaç, “Onlar olmasaydı Edirne açlıktan ölürdü. Bulgarlar olmasaydı Edirne’nin durumu çok kötü olurdu. Biz 4-5 top satarız, onlar olmasaydı 1 top bile zor satardık.”

Mobil deterjan satıcısı Soydan Alırat, “Onlar olmasaydı Edirne biterdi. Otobüsle geliyorlar. Çok şükür. Gelen herkes 3-5 tane alıyor. Şu anda kalabalık.”

Esnaf Şahan Alırat, “Euro 30 lira, 1 leva 15 lira. Burada adamın parası değerli. Bizim 100 liramız onların 5 levası, 5 lirası. Adamlar buraya gelip parasını değerlendiriyor.”

Kaynak: ANKA / Turizm

habersafranbolu.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bağlum Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu