Haber

YSK, cumhurbaşkanı adaylığına yapılan itirazları reddetti

ANKARA (İGFA) – YSK, İYİ Parti, DEVA Parti, Gelecek Partisi, Demokrat Parti, Vatan Partisi ve Sol Parti’nin Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın üçüncü kez aday olamayacağı yönündeki itirazlarını görüştü ve karara bağladı. YSK itirazları reddetti ve Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın adaylığı kesinleşti.

YSK’dan yapılan açıklamada, Kemal Kılıçdaroğlu, Muharrem İnce ve Recep Tayyip Erdoğan’ın cumhurbaşkanı adaylığına itirazlarının yapıldığı, üç adayın da adaylığına yapılan itirazların oybirliğiyle reddedildiği açıklandı.

Kemal Kılıçdaroğlu, Muharrem İnce, Recep Tayyip Erdoğan ve Sinan Oğan’ın adaylıklarının bugün Resmi Gazete’ye gönderileceği, prestijle sandıktaki yerlerinin belirlenmesi için Cumartesi günü saat 14.00’te kura çekileceği kaydedildi.

SEÇİMLERİN İPTAL BAŞVURULARI DA REDDEDİLDİ

Millet İttifakı adının kullanılmamasına itirazın değerlendirildiği toplantıda, Millet İttifakı’nın kullanılmaması talebinin Millet İttifakı’nın kullanılmaması yönündeki talebinin reddine oy çokluğu ile karar verildi. YSK, 6 partinin Millet İttifakı adını kullanmasına karar verdi.

Öte yandan DÜZGÜN Partisi’nin YSK kararını Anayasa Mahkemesi’ne taşıyacağı iddia edildi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

istanbul evden eve nakliyat
Bağlum Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu