Haber

TED İzmir Koleji Cumhuriyet Koşusu

TED İzmir Koleji, Cumhuriyetin 100. yılı şerefine Cumhuriyet Koşusu’nu düzenlerken, yarışa katılan bin kişi Cumhuriyet coşkusunu yaşadı.

TED İzmir Koleji, her yıl düzenlenerek bir klasik haline gelen Cumhuriyet Koşusu’nu bu yıl Cumhuriyetin 100’üncü yılı anısına düzenledi. 2018 yılından bu yana düzenlenen ve her yıl daha fazla katılımcıyla büyüyen ve Urla ile özdeşleşen TED İzmir Koleji Cumhuriyet Koşusu’nun dördüncüsü bu yıl rekor bir katılıma sahne oldu.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başlayan program, şiir okunması ve Zumba gösterisinin ardından koşuyla devam etti. Urla Kaymakamı ve Urla Belediyesi Başkan Vekili Mustafa Gözlet’in başlattığı yarışta 7’den 70’e herkes Cumhuriyet coşkusunu yaşadı. Türkiye ve İzmir’den yüzlerce sporseverin buluştuğu yarışa bin kişi katıldı. Urla Kaymakamlığı ve Urla Belediyesi iş birliğiyle düzenlenen 5K halk koşusu, Urla Kum Plajı’ndan başladı, etkinlik için özel izinle açılan Karantina Adası’nda devam etti ve Kum Plajı’nda sona erdi. TED İzmir Koleji yönetimi, dört farklı kategoride birinci olan yarışmacılara ödüllerini verdi.

Öte yandan yarışa katılanlar, Türk Eğitim Derneği’nin “10.000 Genç Meşale, Aydınlık Türkiye” kampanyasına bağış yaparak üstün nitelikli nesillerin yetişmesine de katkıda bulundu. – İZMİR

haberarmutlu.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

istanbul evden eve nakliyat
Bağlum Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu