Haber

Özhaseki: “CHP’de eksen kayması oldu”

AK Parti Genel Lider Yardımcısı Mehmet Özhaseki, Türkiye’nin bulunduğu coğrafyada devletin güçlü olması gerektiğini söyledi.

Mehmet Özhaseki, Manisa’da bir otelde düzenlenen, Güç ve Alışılmış Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez ile katıldığı “AK Parti 2023’e Doğru Şehir Buluşmaları” aktifliği kapsamında basın mensuplarına yaptığı açıklamada, Anadolu coğrafyasının bin yıldır mazlumların sığınağı olduğunu vurguladı.

Türkiye’de insanların et ile tırnak gibi olduğunu kaydeden Özhaseki, “Bu, emperyalist ülkelerin işine gelmiyor. Onların da bu ülke üzerinde oyunları bitmek bilmiyor. Bir PKK terör örgütü, FETÖ, DHKP/C terör örgütü, bu ülkeye kötülük yapmak isteyen ne kadar örgüt varsa 50-60 yıldır boy gösteriyorlar.” diye konuştu.

Türkiye’nin 50 yıldır terörle çaba ettiğine dikkati çeken Özhaseki, şöyle devam etti:

“Bu örgütler dışarıdan destekleniyorlar. Binlerce tır silah dayanağı veriyorlar. 50 yıldır bunlarla devlet aklı ile gayret ediyoruz. Son devirde AK Parti hükümetleri terörle o denli bir gayret ortaya koydu ki nefesleri kesildi. Ülke içinde temizlendi ve bittiler. Dağlarda solucan üzere yaşayan tipler kaldı. Ülkemiz tertemiz. Oralarda huzur var, güvenlik sağlanmış vaziyette. Vatandaş da terörden kurtulduğu için devletle birlikte hareket ediyor. Terör örgütü mensuplarını da dışlıyorlar. Ülkenin güney tarafından koridor açıldı, Suriyelileri göndermeye çalışıyoruz. Yalnızca ferdî olarak can yakıcı olaylarla bizim canımızı sıkmaya çalışıyorlar. Öbür şeylere güçleri yetmez. Moralimizi bozmak için bu tıp hareketleri gerçekleştiriyorlar. Bu coğrafya zayıf devlet kaldırmaz. Bu coğrafyada güçlü olmak mecburiyettir.”

“20 yaptıklarımız hepsinden kat kat fazla”

Özhaseki, AK Parti hükümetlerinin 20 yılda Türkiye’de devrim niteliğinde hizmetler yaptığını belirterek sözlerini şöyle sürdürdü:

“Geçmiş 80 yıl boyunca Cumhuriyet hükümetleri neler yapmışsa teşekkür ediyoruz lakin bizim yaptıklarımız 20 yılda hepsinden kat kat fazla. Savunma sanayiinde şu anda 75 milyar dolarlık proje var. Biz kendi silahlarımızı üretiyoruz, onunla savaşıyoruz. AK Parti hükümetleri periyodunda ortalama yüzde 6 büyüme yakaladık. Her yıl neredeyse 1 milyon insanımızı istihdam edecek ortam sağlıyoruz. Bütün bu yapılanlar çok rahat ortamlarda kolay ve ferah bir ortamda yapılmıyor.”

“CHP’de eksen kayması oldu”

AK Parti’nin de bugünlere zorlukları aşarak geldiğini anlatan Özhaseki, Türkiye’deki “vesayetçi rejime ve özgürlüklerin ihlaline” karşı mücadele verdiklerini ve başardıklarını aktardı.

Yaşanan zorluklara rağmen AK Parti’nin girdiği bütün seçimlerden birincilikle çıktığını vurgulayan Özhaseki, şunları kaydetti:

“Biz güzel niyetliyiz, çalışıyoruz fakat yeni bir model daha ortaya çıktı. Bilhassa Deniz Baykal sonrasında CHP’de bir eksen kayması oldu. Oy verelim vermeyelim Deniz Baykal yerli bir adamdı, milli bir adamdı. Bir FETÖ operasyonu ile yerli milli adamı aldılar, yerine her şeye müsait olan Kemal Efendi’yi koydular. Bütün motivasyon kaynakları, ‘Recep Tayyip Erdoğan gitsin de ne olursa olsun’. Bir ortaya geldiler fakat bunlar sokakta görseler birbirlerine selam vermezler. Dünya görüşleri birebir değil, olaylara bakışları tıpkı değil. Yıkım takımı. Siz gelince ne yapacaksınız? Savunma sanayiinde ne düşünüyorsunuz? Sonra bakanlık dağılımı başlayacak. HDP’ye ne vermeyi düşünüyorsunuz? Bunları bir itiraf edin. Bu arkadaşların böyle bir tavrı var.

İkinci stratejileri de yalana ve algıya dayalı bir operasyon. Her hafta bir veya iki yalan söylüyor. Allah seçmenlerine yardım etsin. Muharrem İnce bile ayrılırken diyor ki ‘CHP genel merkezi işgal altında. Bunların işi gücü iftira.’ diyor. Mesela İstanbul Belediye Başkanları algı operasyonları için ajanslara 845 milyon lira para veriyor. Ne yapacaklar, fenomenler, takipçisi olan gruplar… Adam tatilde şortla geziyor ama iş başında diye gösterecekler. ‘Adam o denli başarılı ki İstanbul başkanlığı keser mi cumhurbaşkanı olmalı bu adam’. Bu para verilmez. Bu para belediye bütçesinden veriliyorsa helal olmaz.”

Özhaseki, AK Parti’nin gerçek bildiği yolda ve eser siyasetinde devam edeceğini söyledi.

Konuşmaların akabinde, DEVA Partisi Manisa Vilayet Başkanlığı misyonundan istifa eden Prof. Dr. Süreyya Sakınç, AK Parti’ye katıldı. Sakınç’a rozetini Bakan Dönmez taktı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bağlum Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu