Teknoloji

Instagram ve Facebook’ta ücretli “mavi tik” dönemi! 15 dolar verenin hesabı onaylanacak

Twitter’daki “mavi tik” ödemesinin ardından Meta, Instagram ve Facebook için de yeni bir karar aldı. Buna göre bu başvurularda hesabını onaylatmak isteyen kullanıcılar ödeme karşılığında mavi tik alabilecekler.

15 DOLAR BELİRLENDİ

Doğrulanan hesap, internet tarayıcıları için aylık 11,99 ABD dolarına ve iPhone kullanıcıları için 14,99 ABD dolarına mal olacak. Uygulama bu hafta Avustralya ve Yeni Zelanda’da kullanıma sunulacak.

“ÖZGÜNLÜĞÜ ARTIRIN”

Meta CEO’su Mark Zuckerberg, uygulamanın sosyal medya uygulamalarında güvenliği ve özgünlüğü artıracağını söyledi. Karar, Twitter sahibi Elon Musk’ın Kasım 2022’de premium Twitter Blue aboneliğini tanıtmasının ardından geldi.

İŞ İÇİN HAZIR DEĞİL

Meta’nın ücretli abonelik hizmeti artık işletmeler tarafından kullanılamamaktadır, ancak herhangi bir kişi doğrulama için ödeme yapabilir. Rozetler veya “mavi tikler”, yüksek profilli hesapların gerçekliğini belirtmek için doğrulama araçları olarak kullanılır.

Meta, web sitesinde yaptığı açıklamada, aboneliğin ödeme yapan kullanıcılara mavi bir rozet, gönderileri için daha fazla görünürlük, kimliğe bürünmeye karşı koruma ve müşteri hizmetlerine daha kolay erişim sağlayacağını söyledi. Şirket, değişikliğin daha önce doğrulanmış ve mavi tik almış hesapları etkilemeyeceğini söyledi ancak fiyatlandırılan özellik sayesinde doğrulanan bazı küçük kullanıcıların görünürlüğünde artış olacağını kaydetti.

buyukcekmece-ajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

istanbul evden eve nakliyat
Bağlum Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu