Haber

Depremzede öğrenciler derse başladı

Depremzede öğrenciler derse başladı

KOCAELİ Kahramanmaraş’ta meydana gelen iki büyük depremin ardından Kocaeli’de ağırlanan depremzedeler bugün derse başladı.

Kahramanmaraş’ta meydana gelen 7,7 ve 7,6 büyüklüğündeki depremlerin ardından Kocaeli’de misafir edilen depremzedeler Kredi ve Yurtlar Kurumu’nun tesislerine yerleştirildi. Depremzedelerin eğitiminde aksama olmaması için tüm çalışmalar önceden tamamlandı. Depremzedelerin eğitimlerinden geri kalmamaları için okul forması, çanta, kalemlik gibi malzemeler günler öncesinden hazırlandı. Öğrencilerin ruhsal sorun yaşamamaları için velilere çocuklarını uyarma konusunda bilgi verildi.

Bu kapsamda Gençlik ve Spor Depremzedeler, bakanlığa bağlı Kocaeli Üniversitesi Arslanbey Yerleşkesi Kartepe Öğrenci Yurdu’ndan otobüsle alınarak Rahmiye İlk ve Ortaokuluna getirildi. Kapıda öğretmenleri tarafından karşılanan 141 ilk ve ortaokul ile 29 anaokulu öğrencisi, zilin çalmasıyla karma sınıflarda eğitime başladı. Kartepe Belediyesi tarafından ihtiyaçlarının tamamı karşılanan öğrenciler, sınıf ortamında akranlarıyla buluştu. Kocaeli’ye gelerek afet bölgelerinde eğitime başlayan öğrenci sayısının 1,38 olduğu öğrenildi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bağlum Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu