Ekonomi

Motorola Solutions, Silver Lake ile 1 milyar dolarlık senet anlaşması imzaladı

CHICAGO – Motorola Solutions Inc., kamu güvenliği ve kurumsal güvenlik alanında değerli bir oyuncu. (NYSE: MSI), teknoloji yatırım şirketi Silver Lake ile 1 milyar dolar değerindeki ödenmemiş birinci sınıf dönüştürülebilir tahvillerin çözümü için bir anlaşmaya vardı. Motorola Solutions’tan Silver Lake’e yaklaşık 1,59 milyar dolarlık nakit ödemeyi içeren anlaşma, tahvilleri Eylül 2024’teki orijinal vade tarihinden önce uzlaştırıyor.

Anlaşma, hisse fiyatının belirli bir süre içinde belirli bir seviyeye ulaşması durumunda Motorola Solutions’ın tahvillerin bir kısmını geri almasına olanak tanıyan bir kararın ardından geldi. Şirket daha önce bu hakkını kullanabileceğini belirtmiş ve yakın zamanda da Silver Lake ile bir satın alma anlaşması imzalamıştı.

Motorola Solutions Yönetim Kurulu Lideri ve CEO’su Greg Brown, şirketin yaklaşık dokuz yıl önce Silver Lake ile yapılan ilk anlaşmadan bu yana gelir, kazanç ve işletme nakit akışında önemli bir büyüme kaydettiğini belirtti. Brown ayrıca şirketin satın almalar yoluyla genişlediğini ve adreslenebilir pazarını dört katına çıkararak şirketin güçlü büyümeye devam edecek şekilde konumlandığını belirtti.

Silver Lake eş CEO’ları Greg Mondre ve Egon Durban, Motorola Solutions’ın Brown liderliğindeki dönüşümünü övdü ve bunu Brown’ın vizyoner yaklaşımının ve hissedar değeri yaratmanın bir kanıtı olarak nitelendirdi. Hem Mondre hem de Durban, mevcut transfer için Motorola Solutions yönetim kurulundaki görevlerine devam edecek ve Mondre’nin hizmetin devamı için aday gösterilmesi bekleniyor.

Bu finansal hamle, Motorola Solutions’ın, çeşitli segmentlerde proaktif emniyet ve güvenlik önlemlerini iyileştirmeyi amaçlayan, kamu güvenliği kurumları ve işletmeler arasında işbirliğini mümkün kılan teknolojiler geliştirmeye devam etmesiyle gerçekleşti.

Anlaşmanın ayrıntıları ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komitesi’ne sunulacak Form 8-K’da açıklanacak. Bu haber Motorola Solutions’ın basın açıklamasına dayanmaktadır.

Bu makale yapay zeka yardımıyla oluşturulmuş, bir editör tarafından çevrilmiş ve incelenmiştir. Daha fazla bilgi için Şartlar ve Koşullarımıza bakın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bağlum Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu