Teknoloji

MMORPG Giants Final Fantasy XIV Sonunda Xbox’a Geliyor!

Final Fantasy, dünyanın en uzun oyun serilerinden biridir. Toplamda 16 oyunun yer aldığı serinin Xbox macerası şu ana kadar Final Fantasy XIII’e kadar sürdü. Böylece 2013 yılında piyasaya sürüldü.Final Fantasy XIV hala Xbox’ta gelmemişti.Düne kadar.

Xbox işvereni Phil Spencer, dün Final Fantasy XIV Fanfest’te oyun direktörü Naoki Yoshida ile birlikte sahne aldı. Xbox topluluğu artık bu oyuna erişebilirbelirtilmiş.

“Gelecekteki oyunlarda Square Enix ile yakın işbirliği yapmayı dört gözle bekliyoruz”

“Final Fantasy XIV’ün Xbox’a geleceğini duyurmak için Yoshi-P ve Kiryu-san ile sahnede olmaktan keyif aldım. Xbox topluluğunun Warriors of Light’a katılacağı için heyecanlıyız ve gelecekteki oyunlarda Square Enix ile yakın işbirliği yapmayı dört gözle bekliyoruz.”

2013’te piyasaya sürüldüğünden beri popüler MMORPG oyunu sadece PC ve PlayStation’da erişilebilirdi. Yoshida’ya göre hayranların en sık taleplerinden biri oyunun Xbox sistemine çıkmasıydı.

Final Fantasy XIV, tahmin edebileceğiniz gibi Xbox Series S ve X ile Series X’te mevcut olacak 4K çözünürlüğü destekleyecek . Neyse ki, Xbox oyuncularının en son eklentiyi oynamak için beklemeleri gerekmeyecek. Yoshida, Xbox versiyonu 2024 baharında çıkacakve açık betanın 6.5 yamasının çıkışına yakın bir zamanda yapılacağını belirtti.

habersincik.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

istanbul evden eve nakliyat
Bağlum Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu