Haber

Kuduzdan ölen mimarın ailesi: Nezle oldu deyip evine gönderdiler

Siverek’te Sibirya Kurdu tarafından ısırılan ve kuduz hastalığından hayatını kaybeden Mimar Lütfü Seray’ın ağabeyi Kenan Seray, yazılı açıklama yaptı. Açıklamada, Lütfü Seray’ın 12 Haziran’da kendi köpeği tarafından kolundan, boyundan ve alnından ısırıldığı kaydedildi.

Lütfü Seray’ın bir gün hastaneye başvurduğunu belirten abisi Kenan Seray, “Maalesef immunglobulin serumu uygulanmadı, bu hastanenin yaptığı ilk ihmaldi. Ayrıca köpeğin ısırdığı bölgelerin immunoglobulin serum, su ve sabunla gerektiği gibi yıkanmaması hastanenin yaptığı ikinci ihmaldir.

‘SOĞUK DİYE EVE GÖNDERDİLER…’

Seray’ın 4 doz kuduz aşısına rağmen sağlık durumunun düzelmediğine dikkat çekilen açıklamada, “Hastanelerde anlattığı belirtiler kuduzla uyumlu olmasına rağmen yeterince detaylı tetkikler yapılmadı, sadece soğuk algınlığı teşhisi konarak eve gönderildi, bu da üçüncü büyük ve ölümcül ihmal olduğu ortaya çıktı. Hem abimizin hem de köpeğin aşıları düzenli olarak yapılmış olup karneleri mevcuttur. Devlet hastaneleri ağabeyimizin durumunu doğru düzgün teşhis edip sevk edemediler. Kardeşimiz hayvan ısırıkları ile ilgili hastaneler tarafından gerekli müdahale yapılmadan konuta sevk edilmiştir.

Kenan Seray ihmali ortaya çıkarmaya çalışacaklarını belirtti. (HABER MERKEZİ)

hocalarajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

istanbul evden eve nakliyat
Bağlum Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu