Haber

Kanarya Adaları’na 603 düzensiz göçmen geldi

İspanya’nın güneybatısındaki Kanarya Adaları’na son 24 saatte 9 farklı tekne veya tekneyle 603 düzensiz göçmenin geldiği bildirildi.

Sahil Güvenlik ekipleri ve Kanarya Adaları yerel yönetimlerinin basına verdiği bilgilerde, dünden itibaren Lanzarote, El Hierro, Grand Canary ve Tenerife adalarına sistemsiz bir göçmen akınının yaşandığı belirtildi.

Kuzey Afrika kıyılarından yola çıkan, 40 ila 150 arasında düzensiz göçmeni taşıyan tekne ve teknelere Sahil Güvenlik ekipleri tarafından denizde müdahale edilerek göçmenlerin karaya çıkarıldığı belirtildi.

Kadın ve çocukların da aralarında bulunduğu toplam sayısı 603 olan düzensiz göçmenlerin sağlık durumlarının iyi olduğu paylaşıldı.

Kanarya Adaları özerk hükümeti ise İspanyol hükümetinden, son dönemlerde artan sistemsiz göçmen akınına karşı gerekli önlemleri almasını ve insani yardımların “daha düzenli” yapılabilmesi için daha fazla mali kaynak aktarılmasını istedi. onurlu bir şekilde”.

Yalnızca Ağustos 2023’te bölgeye, geçen yılın aynı ayına göre 3 kat artışla yaklaşık 3 bin düzensiz göçmen geldi.

İspanya İçişleri Bakanlığı verilerine göre 1 Ocak-31 Ağustos tarihleri ​​arasında Kanarya Adaları’na 11 bin 459 düzensiz göçmenin geldiği açıklandı.

haberalaca.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bağlum Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu