Yaşam

Büyük ödülü 1 milyon liralık soruyu yanıtlayan Rabia Birsen Güvercin kazandı.

Kim Milyoner Olmak İster yarışında Rabia Birsen Güvercin 1 milyonluk soruya ulaşmayı başardı. Son soru: “Türkiye’deki 81 ilin isimlerinde bu dört harften hangisi diğer üçünden daha az bulunur?” Yarışmacı doğru cevabı vererek büyük ödülün sahibi oldu. Doğru cevabı verdiğini görünce büyük mutluluk yaşayan yarışmacı, gözyaşlarına hakim olamadı.

1 MİLYON LİRALIK SORU AÇILDI

Popüler bilgi yarışması Kim Milyoner Olmak İster’de 1 milyonluk soruyu yanıtlamaya Gazi Üniversitesi Biyoloji Bölümü mezunu 24 yaşındaki yarışmacı Rabia Birsen Güvercin hak kazandı. Bir hafta içinde tekrar bilgilere baktığını söyleyen 24 yaşındaki yarışmacı, “Örnek soru yok. 4 ya da 5 soru. Hiçbir fikrim yok. Ne geleceği hakkında hiçbir fikrim yok. İnşallah” dedi. bildiğim bir yerden geliyor.”

İŞTE SON SORU

Son soru ise “Türkiye’deki 81 ilin isimlerinde bu dört harften hangisi diğer üçünden daha az bulunur?” Soru soruldu. Seçenekler “S, V, G, H” olarak verildi.

1 MİLYON ÖDÜLÜNÜ KAZANDI

V harfini seçen Güvercin doğru cevap vererek 1 Milyon TL’lik büyük ödülün sahibi oldu. Doğru cevap verdiğini görünce büyük mutluluk yaşayan yarışmacı, gözyaşlarına hakim olamadı.

kozluk-ajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ankara evden eve nakliyat
istanbul evden eve nakliyat
Bağlum Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu