Haber

Kabine Erdoğan başkanlığında toplanıyor! Masada 5 önemli konu var

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, bugün Beştepe’deki Kabine toplantısına başkanlık edecek. Toplantıda iç ve dış politikadaki gelişmelerin ele alındığı, ekonomi Yine sıcak konular olacak. Dün Soçi’de Rusya lideri Putin ile bir araya gelen Cumhurbaşkanı Erdoğan, Hindistan’da G-20 zirvesine, ardından ABD’de BM Genel Kuruluna katılacak. Bütün bu diploma trafiği Kabine gündeminin ilk maddesi olacak.

DİPLOMASİ TRAFİĞİ ÖNCESİNDE SON GELİŞMELER

Rusya-Ukrayna savaşı ve etkileri ile Karadeniz Tahıl Koridoru, Kabine’nin değerli başlıkları arasında yer alıyor. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın da katılacağı 9-11 Eylül tarihleri ​​arasında Hindistan’da düzenlenecek G-20 Başkanlar Zirvesi ve 17-21 Eylül tarihlerinde ABD’nin New York kentinde düzenlenecek BM Genel Konseyi hazırlıklarının devam etmesi bekleniyor. da değerlendirilmesi bekleniyor.

EKONOMİYLE İLGİLİ KRİTİK KONULAR

Türkiye’ye daha fazla yabancı yatırımcı çekmek için atılacak adımlar ve enflasyona karşı ilave tedbirler ele alınacak. Toplantıda konut ve ikinci el otomobillerde fahiş fiyatların da gündeme geleceği belirtiliyor.

KANDİL’E YAPILAN HAVA OPERASYONUNUN SONUÇLARI

Geçtiğimiz hafta Türk Silahlı Kuvvetleri, Irak’ın kuzeyindeki stratejik Kandil ve Asos noktalarına hava harekâtı başlatmıştı. Milli Savunma Bakanı Yaşar Güler, kritik hedeflerin imha edildiği operasyonla ilgili Kabine’ye bilgi verecek.

YASA DIŞI GÖÇMENLERİN İHRACATI

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya’nın sistemsiz göçe karşı son çalışmaları, alınan tedbirleri ve sınır dışı edilen sistematik olmayan göçmenlerin son sayılarını paylaşacağı belirtildi.

DEPREM BÖLGESİNDE SON DURUM MASADA

Yeni dönemde hükümetin öncelikleri arasında yer alan sarsıntı bölgesinde afet konutlarının hızlandırılması ve bölgenin kalkınması ele alınacak. Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Mehmet Özhaseki’nin konutların inşaatındaki son aşama hakkında Kabine’ye bilgi vermesi bekleniyor.

yusufeli-haber.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

istanbul evden eve nakliyat
Bağlum Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu