Ekonomi

Ford Trucks’ın ürettiği ilk elektrikli kamyon, Pirelli R01 ile buluştu

Pirelli marka endüstriyel ve ticari lastiklerin lisanslı üreticisi Prometeon Tyre Group ve Ford Otosan’ın küresel ağır ticari markası Ford Trucks ortasındaki güçlü iş birliği, yeni jenerasyon ağır ticari araçlarda devam ediyor. Ford Trucks’ın ürettiği ve Hannover IAA’da lansmanını gerçekleştirdiği birinci elektrikli kamyonunda 315/70R22.5 ölçüsünde Pirelli lastikleri kullanıldı.

Dünyada endüstriyel ve ticari lastik odaklı tek şirket ve Pirelli marka kamyon, otobüs, tarım ve iş makinesi lastiklerinin lisanslı üreticisi Prometeon Tyre Group, Ford Otosan’ın küresel ağır ticari araç markası Ford Trucks ile güçlü partnerliğini sürdürüyor. Otomotiv sanayisinin en kıymetli aktiflikleri ortasında kabul edilen ve bu yıl 20 – 25 Eylül tarihleri ortasında Almanya’nın Hannover kentinde düzenlenen Milletlerarası Ticari Araç ve Yan Sanayii Fuarı’nda (IAA Transportation) görücüye çıkan Ford Trucks’ın birinci elektrikli kamyonunda 315/70R22.5 ölçüsünde Pirelli lastikleri kullanıldı.

Paris İklim Mutabakatı, AB Yeşil Mutabakat ve Avrupa Araba Üreticileri Birliği’nin (ACEA) “Sıfır emisyonlu yük taşımacılığına geçiş” bildirisi üzere mukaveleler çerçevesinde geleceğin sıfır emisyonlu nakliyeciliğine odaklanan Prometeon Tyre Group ve Ford Trucks, yüzde 100 elektrikli kamyonda güçlerini birleştirdi. Ford Trucks, sürdürülebilirlik bakış açısıyla sıfır karbon emisyonu gayesi doğrultusunda ürettiği elektrikli kamyonunun Hannover IAA’daki lansmanında lastik partneri Pirelli’yi seçti.

315/70R22.5 Pirelli R01 lastikleriyle donatılmış Ford Trucks’ın yüzde 100 elektrikli kamyonu, IAA’da büyük ilgi görürken Ford Trucks’ın sürdürülebilirlik bakış açısıyla geliştirdiği en inovatif ağır ticari aracının seri üretiminde Pirelli’nin R ve H 02 serisi lastikleri de kullanılacak. Prometeon Tyre Group da Prometeon mühendisliği ile geliştirdiği yenilikçi eserleri sayesinde, son devirde ağır ticari araç kesiminde süratle ivmelenen elektrikli araçlara geçiş sürecinde etkin rol üstelenmeye devam edecek.

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bağlum Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu