Haber

Eczacıbaşı Spor Kulübü’nden Kahramanmaraş Aziz Sancar Anadolu Lisesi’ne Voleybol Sahası

Eczacıbaşı Spor Kulübü Yöneticileri ve Genç Oyuncular, Kahramanmaraş Aziz Sancar Anadolu Lisesi Voleybol Sahası’nın açılış törenine katıldı.

Liseli voleybolcular, Kahramanmaraş’ta Eczacıbaşı voleybolcularla oynadıkları açılış maçının heyecanını ve memnuniyetini yaşadı. İki grup “Kardeş Takım” oldu.

Dünya Şampiyonu Eczacıbaşı, yıkıcı depremin yıl dönümünde depremden etkilenen gençlere güç veren anlamlı bir projeye imza attı.

Kurulduğu 1966 yılından bu yana kadınlara ve voleybola yaptığı katkılarla sosyal hayatın gelişmesine katkıda bulunma misyonuyla Türk voleyboluna değer katan Eczacıbaşı Spor Kulübü, yaşanan deprem felaketinin ardından Kahramanmaraş Aziz Sancar Lisesi’ne voleybol sahası kazandırdı. Geçen yıl Kahramanmaraş Pazarcık’ta meydana gelen olay, 11 ilde de hissedildi. yaptı.

T.C. Gençlik ve Spor Bakanlığı, Kahramanmaraş Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü ve Kahramanmaraş İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliğinde yapımı tamamlanan Eczacıbaşı Aziz Sancar Anadolu Lisesi Voleybol Sahası, 31 Ocak’ta düzenlenen törenle açıldı.

Geçtiğimiz yıl Pazarcık’ta yaşanan deprem felaketinin ardından bölgede yaşanan sıkıntıların hafifletilmesi amacıyla başlatılan projenin modülü olarak yaraları voleybol ve sporun gücüyle iyileştirmeyi hedefleyen Eczacıbaşı Spor Kulübü, Yönetim Kurulu Üyesi Ali Atalık, Kulüp Müdürü Bilun Yılmaz, İdari İşler Sorumlusu Begüm Çapraz, Altyapı Sorumlusu Kahramanmaraş Aziz Sancar Anadolu Lisesi Voleybol Sahası açılış törenine menajeri Birsen Bora ve altyapı takımlarının yıldız oyuncuları Kübra Evşen, Cansın Şendir ve Ela Çiftçi ile katıldı. . Sporun ve dayanışmanın toplumları bir araya getirme ve olumlu değişimler yaratma gücüne inandığı Kahramanmaraş’taki saha projesinin açılışına katılan Eczacıbaşı voleybolcular büyük ilgi gördü.

Aziz Sancar Anadolu Lisesi Müdürü Alaiddin Köse’nin ev sahipliği yaptığı törene Kahramanmaraş Gençlik ve Spor İl Müdürü Cemil Boz, Kahramanmaraş İlçe Milli Eğitim Müdürü Enver Gökşen ve Aziz Sancar Anadolu Lisesi öğretmen, öğrenci ve sporcuları katıldı.

 

“Spor yapmak insanı güçlendirir. Kendinizi her açıdan güçlü hissedebilmeniz için bu spor sahası Eczacıbaşı Spor Kulübü’nün bize hediyesi” dedi.

Eczacıbaşı oyuncularıyla sosyalleşen Aziz Sancar Anadolu Lisesi öğrencileri, açılış maçında yıldız sporcularla birlikte olmanın mutluluğunu ve heyecanını yaşadı.

Saha girişindeki panoda Spor yapmak insanı güçlendirir. Bu spor alanında da “Eczacıbaşı Spor Kulübü’nden kendinizi her açıdan güçlü hissetmeniz için hediye” ilanı görenleri duygulandırdı.

 

“Güçlü kadınlar yetiştirmek için çalışıyoruz”

Ziyaretin ardından görüşlerini dile getiren Eczacıbaşı Spor Kulübü Yönetim Kurulu Üyesi Ali Atalık, şunları söyledi: “Öncelikle Kahramanmaraş Gençlik ve Spor İl Müdürü Sayın Cemil Boz’a, Kahramanmaraş İlçe Milli Eğitim Müdürü Sayın Enver Gökşen’e, Aziz’e teşekkür ediyorum. Bu mükemmel konut sahipliği için Sancar Anadolu Lisesi Müdürü Alaiddin’e teşekkür ederiz. Teşekkürler Köse. Deprem felaketinin ardından başlattığımız projeyle arsamızı bu kadar kısa sürede siz değerli Kahramanmaraş halkının hizmetine sunmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Eczacıbaşı Spor Kulübü olarak kurulduğumuz yıldan bu yana güçlü kadınlar yetiştirmek için çalışıyoruz. Bu ziyaretimiz Kahramanmaraş’a ikinci gelişimizdir. Güçlü ve örnek voleybolcular yetiştirmek için elimizden geleni yapacağız. Bu sahanın tüm sporcularımıza ışık tutmasını diliyorum” dedi.

 

“Parlak gençler yetiştireceğiz”

Duygularını dile getiren Kahramanmaraş Gençlik ve Spor İl Müdürü Cemil Boz, şunları söyledi: “Eczacıbaşı Spor Kulübü’ne emek ve özverilerinden dolayı teşekkür ediyoruz. Spor nesiller boyu birleştirici gücüyle yaralarımızı iyileştirdi ve iyileştirmeye devam edecek. Bu alanla voleybolda ve diğer tüm branşlarda parlak gençler yetiştireceğimize olan inancımız tamdır. “Bölgeye ve bölge halkına gösterdiğiniz hassasiyetten dolayı teşekkür ederiz.” söz konusu.

 

“Bu alanda başarılarımızın katlanarak artacağına inanıyorum.”

Saha ziyaretinde konuşan Kahramanmaraş İlçe Milli Eğitim Müdürü Enver Gökşen, şunları söyledi: “Eğitim ve öğretim kurumları olarak çağdaş bireyler yetiştirmenin önemini çok iyi biliyoruz. Başta Eczacıbaşı Spor Kulübü olmak üzere son yıllarda elde ettiğimiz başarılarla voleybola olan ilgi her geçen gün artmaya devam ediyor. Bu alanda başarılarımızın katlanarak artacağına inanıyorum. “Sahanın inşaatını üstlenen Eczacıbaşı’na bir kez daha teşekkür ediyoruz.” söz konusu.

 

“Spor; “7’den 70’e tüm hayatımızın vazgeçilmez bir parçasıdır.”

Son olarak Aziz Sancar Anadolu Lisesi Müdürü Alaiddin Köse ise şunları söyledi: “Konuşmama 2023 Dünya Şampiyonu Eczacıbaşı Spor Kulübü’nü tebrik ederek başlamak istiyorum. Eczacıbaşı Voleybol Kulübü’nün okulumuza kazandırdığı voleybol sahası ile öğrencilerimizin başta voleybol olmak üzere spor dallarında daha başarılı olacaklarına inanıyorum. Bu voleybol sahasının yapımını üstlenen Eczacıbaşı Spor Kulübü Yönetici ve Temsilcilerine ve Gençlik Spor İl Müdürü Sayın Cemil BOZ’a katkılarından dolayı şükranlarımı sunuyorum.” söz konusu.

Eczacıbaşı Spor Kulübü, sporun birleştirici ve birleştirici gücü ve sosyal sorumluluk bilinciyle gençlerin yeteneklerini keşfetmelerine olanak tanıyarak Türk sporuna ve topluma değer katmaya devam edecektir.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

silvan-haber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bağlum Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu