Haber

Bu Kadarını Walter White Bile Yapamadı: İstanbul’dan 3 Buçuk Ton Metamfetamin Çıktı

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, İstanbul’da 3 ton 533 kilogram metamfetamin ele geçirildiğini açıkladı. Söz konusu rakam televizyon tarihinin en efsane dizilerinden Breaking Bad’in muhteşem laboratuvarında üretilen ölçünün bile hayli üstünde. 

İstanbul’da yakalanan 3 ton 533 kilogram metamfetamin Türkiye tarihinde tek seferde ele geçirilen en yüksek miktar.

Hatta yakalanan rakam televizyon ekranlarının efsane dizisi Breaking Bad’de uyuşturucu karteli Gus Fring ile kanser tedavisi için uyuşturucu işine giren kimya öğretmeni Walter White ortasında yapılan muahedeyi bile gölgede bırakan cinsten.

Meksika kartelinden bağımsız üretim yapmak için Albuquerque’de bir süper tesis kuran Gus Fring’in Walter White ile 3 aylık 3 milyon dolar karşılığında yaptığı muahedede haftalık yapılması gereken üretim kotası 90 kiloydu.

Walter White ve Jesse Pinkman’ın süper tesiste haftalık 90 kiloluk üretimle 3 ayın sonunda ulaşabileceği maksimum rakam bile ancak 1 tonun biraz üzerine çıkabiliyordu.

İnternet kullanıcılarının hesaplamasına göre, Walter White’ın 5.sezon boyunca ürettiği toplam metamfetamin ölçüsü ise 2 ton 250 kilogram.

Bu kadar metamfetaminin nerde nasıl üretildiğini bilinmek sıkıntı olsa da İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun hususla ilgili paylaşımı şöyle ⬇️

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bağlum Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu