Ekonomi

Suudi Arabistan ve Çin enerji anlaşmasına varıyor

Suudi Arabistan resmi ajansı SPA’nın haberine göre, Kral Selman bin Abdülaziz başkanlığındaki kabine toplantısında bir dizi karar alındı.

Bu kapsamda Suudi Arabistan Enerji Bakanlığı ile Çin Halk Cumhuriyeti Ulusal Güç İdaresi arasında saf hidrojen enerjisi alanında iş birliği için imzalanan ve iki ülke vergi daireleri arasında imzalanan mutabakat zaptı tedavüle açıldı. onaylı.

Suudi Arabistan Hükümdarı, Suudi Arabistan Çevre, Su ve Tarım Bakanlığına, Çin’in ortasında ülkesiyle tarım alanında bir mutabakat zaptı imzalamak üzere müzakereler yürütme yetkisi verdi.

Kral Selman ayrıca Türkiye’nin ortasındaki yetki alanında bir mutabakat zaptı imzalamak için ülkesiyle müzakere etmesi için Güç Bakanlığı’na yetki verdi.

Görüşmede, Suudi Arabistan ile İran’ın 7 yıl aradan sonra diplomatik ilişkileri yeniden kurma kararı ve iki ülke arasındaki diplomatik misyonların yeniden açılmasına ilişkin gelişmeler ele alındı.

Görüşmede, anlaşmaların uygulanmasının değerinin karşılıklı güveni artıracağı, işbirliğinin kapsamını genişleteceği ve bölgenin güvenlik, istikrar ve refahına katkı sağlayacağı belirtildi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

istanbul evden eve nakliyat
Bağlum Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu