Ekonomi

Blackstone, Tricon Residential’ı 3,5 milyar dolara satın alacak

NEW YORK – Gayrimenkul portföyünü önemli ölçüde genişleten Blackstone, bugün Tricon Residential’ı 3,5 milyar dolara satın aldığını duyurdu. Anlaşma, ABD merkezli yaklaşık 38.000 müstakil kiralık evin mülkiyetini Blackstone holdinglerine devredecek ve konut amaçlı gayrimenkul segmentinde değerli bir yatırımı temsil edecek.

Blackstone Real Estate Partners X ve Blackstone Real Estate Income Trust tarafından düzenlenen satın alma, Tricon Residential’a hisse başına 11,25 dolar değer biçiyor. Açıklamanın ardından Tricon’un hisseleri %27’nin üzerinde hızla yükseldi. Satın almaya yanıt olarak Tricon, temettü ödemelerini ve yeniden yatırım planlarını durdurdu.

Blackstone’un stratejik hamlesi sadece mevcut varlıkları genişletmekle ilgili değil, aynı zamanda büyümeyi teşvik etmekle de ilgili. Şirket, Tricon’un ABD’deki mevcut boru hattını daha da geliştirmeyi ve Kanada’da geliştirme projelerine devam etmeyi planlıyor. İşlemin bu yılın ikinci çeyreğinde tamamlanması planlanıyor ve Tricon’un varlıklarının Blackstone’un geniş emlak portföyüne hızlı bir şekilde entegre edilmesi bekleniyor.

InvestingPro İçgörüleri

Blackstone’un Tricon Residential’ı satın alması ışığında, Tricon’un finansal ölçümlerine ve piyasa performansına daha yakından bakmak yatırımcılara ek bağlam sağlıyor. Piyasa değeri 3,01 milyar dolar ve F/K oranı 14,6 olan Tricon, daha düşük bir faiz oranıyla işlem görüyor gibi görünüyor, bu da bazı yatırımcıların gözünde potansiyel olarak değerinin altında bir hisse senedine işaret ediyor olabilir.

En son performans bilgileri Tricon için değerli getiriler gösteriyor; bir haftalık fiyat toplam getirisi %20,85 ve bir aylık fiyat toplam getirisi %22,41, bu da kısa vadeli güçlü bir yükseliş eğilimine işaret ediyor. Bu durum satın alma haberlerinin ardından hisse fiyatlarında yaşanan artışla tutarlıdır. Ayrıca Tricon, satın alma nedeniyle şu anda askıya alınmış olsa da, 14 yıl üst üste temettü ödemelerini sürdürmeyi başardı. Bu geçmiş performans, yatırımcılara şirketin hissedar getirilerine olan bağlılığı konusunda güven verebilir.

Daha derin bir yatırım analizi düşünenler için InvestingPro ek bilgiler sunmaktadır. Platformda, şirketin finansal durumu ve performans varsayımlarına ilişkin kapsamlı bir görünüm sağlayan daha fazla InvestingPro İpuçları mevcut. Bu ipuçlarına, şu anda %50’ye varan indirimlerle özel bir Yeni Yıl indiriminde olan InvestingPro+ aboneliği aracılığıyla ulaşabilirsiniz. Yatırım stratejinizi geliştirmek için SFY24Kupon kodunu kullanarak 2 yıllık InvestingPro+ aboneliğine %10 ek indirim SFY241Kupon kodunu kullanarak 1 yıllık InvestingPro+ aboneliğinizde %10 ek indirim alabilirsiniz.

Bu makale yapay zeka yardımıyla oluşturulmuş, bir editör tarafından çevrilmiş ve incelenmiştir. Daha fazla bilgi için Şartlar ve Koşullarımıza bakın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bağlum Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu