Ekonomi

Asya hisseleri yükseliyor

Asya-Pasifik piyasaları, Atlanta Fed lideri Raphael Bostic’in çeyrek puanlık kazançlara “kesinlikle” bağlı kalmaktan yana olduğunu söylemesinin ardından Wall Street’in bir gecede elde ettiği kazançların ardından Cuma günü yükseldi.

Caixin/S&P Global hizmet satın alma yöneticisi endeksine göre, Çin’in hizmet sektörü Ocak’taki 52,9’dan Şubat’ta 55’e yükselen bir faaliyet artışı gördü.

Shenzhen Bileşeni yüzde 0,2 düştü ve Şangay Bileşik Endeksi yüzde 0,13 yükseldi. Hong Kong’un Hang Seng endeksi yüzde 0,7 yükselirken, Hang Seng Tech endeksi yüzde 1,5 yükseldi.

Nikkei 225 yüzde 1,46 yükselerek bölgedeki faydalara öncülük etti ve Japonya’nın işsizlik oranı Ocak’ta yüzde 2,4’e ulaşırken Topix yüzde 1,25 yükseldi.

Avustralya’dan S&P/ASX 200 yüzde 0,44, Güney Kore’den Kospi yüzde 0,15 ve Kosdaq yüzde 1,36 yükseldi.

ABD’deki hisse senetleri, işlem günü başladığında başlangıçta baskı yapıyor altında Öyleydi ama Bostic’in açıklamalarının ardından öğle saatlerinde yükseldi. Dow Jones Sanayi Ortalaması önde gelen ABD endeksleri arasında kârları yüzde 1,05 artırırken, S&P 500 ve Nasdaq Composite sırasıyla yüzde 0,76 ve yüzde 0,73 artışla kapattı.

sincikhaber.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

istanbul evden eve nakliyat
Bağlum Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu