Haber

Alkol İçen İşletmeci Konya’da Restoranı Patlattı

Konya’nın Beyşehir ilçesinde restoran çalışanlarının alkol almasını engelleyen işletmeci, iş makinesiyle restoranı ve önündeki büfe ve çardağı tahrip ettiği gerekçesiyle gözaltına alındı.

İş makinası operatörü İ.K. gece saatlerinde Beyşehir-Antalya karayolunun 6’ncı kilometresindeki bir restorana müşteri olarak geldi. Restoranda bulunanlar ile kendisi arasında henüz bilinmeyen bir nedenle tartışma çıktı.

Öfkelenen I.K, buradan ayrıldıktan sonra gece yarısı çalıştığı kuruma ait iş makinesiyle kapalı olan restorana geldi.

İş makinesi kovasıyla tesise vurmaya başlayan IK, tesisin ana binasında ve müştemilatında bulunan restoranı tahrip etti.

İ.K., daha sonra iş makinesiyle sökerek bahçedeki çardak ve iş yerinin önündeki büfeye zarar verdi.

Restoranın ana binasında uyuyan kişiler sesleri duyunca telaşla dışarı çıkarken, ihbar üzerine adrese jandarma ekipleri sevk edildi.

Şikayet üzerine iş makinesi operatörü İ.K. Jandarma tarafından gözaltına alındı.

Jandarma ekipleri restoran ve büfede hasar tespit çalışması yaptı.

“Lokantada içip içti, ardından çalıştığı kurumun kazıcısıyla ortalığı yıktı.”

İşletme müdürü Suat Günay, gazetecilere yaptığı açıklamada, olayın iş yerinde alkol alan bir müşteriden kaynaklandığını belirterek, “Lokantada içki içmiş, daha sonra çalıştığı kurumun kazıcısıyla mekanı tahrip etmişti.” söz konusu.

Günay, olay anında kapalı olan iş yerinin ana binasında kalan kişilerin bulunduğunu belirterek, şunları kaydetti:

“Sesi duyunca herkes canını kurtarmak için koştu. Çok şükür ölen ya da yaralanan olmadı. İki masa arasında tartışma çıktı, hepsi bu. Herkes gittikten sonra gelip masayı yıktı. Tartışma çıktı. Sonra gitti, hiçbir şey kalmadı. 5 dakikada iş makinesiyle buraları yıktı, sonra tekrar gitti “Hakkında suç duyurusunda bulunduk, yakalandı. Burada yıkılan salon, restoranın lavabosu, çardak ve iş yerinin önündeki büfe var.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bağlum Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu