Haber

Aksaraylı Emekli Vatandaş: Bana Tayyip’ten bahsetmeyin.

KEMAL ONUR ATALAY

Aksaray’da emekli vatandaşlar, emeklilere verilen yüzde 5’lik ek zam ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın açıkladığı en düşük fiyat olan 10 bin liraya yapılan artışı yetersiz bularak tepki gösterdi. Aksaraylı emekli vatandaş, “Maliye Bakanı Mehmet Şimşek’e gelince, emekliler için bütçede para yok ama onlara zam var. Bizde ise para yok, şu saatte buluşacağız” dedi. oy sandığı.” Bir başka emekli ise, “Bana ondan bahsetmeyin, Tayyip’e benden bahsetmeyin. Bir kilo mandalina bir kilo ediyor, o da kamuoyunun önünde ona zam verdiğimi söylüyor. 1 porsiyon” Kebabın fiyatı 250 lira, neden memur ve amirlerden zam alıyor da çiftçiye, çobana 10 lira veriyor?” dedi.

Aksaraylı emekliler, emekli maaşlarına yapılan artışın yetersiz olduğunu belirterek, artış oranlarını eleştirdi. Emekli bir vatandaş, “Emekli bir işçiyim, parasızlıktan şu anda huzurevinde yaşıyorum. Şimdi maaşımı aldım, emekliyim, 30 yıl hizmet ettim, aldığım para 15 bin lira” dedi. bin lira. Kiraya yeter mi? En az 20 bin lira olması gerekirdi.”

“ÇİFTÇİYE VE ÇOBANCA NEDEN 10 BİN VERİYOR?”

Aksaraylı vatandaş şunları söyledi:

“Sandıkta buluşacağız. Maliye Bakanı Mehmet Şimşek’e gelince, emeklilere para yok, bütçeye zam var. Bize gelince para yok, sandıkta buluşacağız” kutu, ne yapacağız, en az 20 bin lira olmalı, ev kirası 15 bin lira, yanılmayız, ben AK Partiliyim, aynı zamanda meclis üyesiyim. Meclise geldiklerinde 40 lira zam veriyorlar. Bize geldiklerinde bütçede para yok, o yüzden sandıkta buluşacağız.”

Bir başka Aksaraylı vatandaş ise, “Benimle onun gibi konuşma, Tayyip’le benim hakkımda konuşma. Bir kilo mandalina bir kilo eder, o da kamuoyunun önünde bana zam vermekten bahsediyor.” Kebabın porsiyonu 250 lira, neden memur ve amirlerden zam alıyor da çiftçiye, çobana 10 lira veriyor?” söz konusu.

“BU ARTIŞ EV KİRALARI BİLE DEĞİL”

Bir başka vatandaş ise, “Emekli bir işçiyim, parasızlıktan şu anda huzurevinde yaşıyorum. Şimdi maaşımı aldım, emekliyim, 30 yıl hizmet ettim, aldığım para 15 bin” dedi. Lira. Kiraya yeter mi? En az 20 bin lira olması gerekirdi.”

Emekli vatandaş, “Yaptığı zam ev kirasına 10 bin lira değil, adam eve verirse ne yapacak? Aç… O zaman hiç yetmez. 10 bin En azından maaşı düşük lira ama sadece piyasa parası.Ev kirası 10-15 “Bin lira, yeterli bulmuyorum” dedi.

Emekli vatandaş, “Yeterli değil ama kemeri sıkacağız. Ben sitede oturuyorum, minimum fiyat 12 bin lira. Çok şükür ev bize kaldı. Olmayanlara da Allah yardım etsin” dedi. Yetmiyor, en az 15-17 tane çocuğu olan, okuyan insan olması lazım.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bağlum Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu