Haber

AKP’li Kadir İnan: “‘Nasıl Evleneceğim’ Kaygısı ABD’de de Var”

Aile ve Gençlik Fonu’nun kurulmaması yönünde hazırlanan teklifin Meclis’te kabul edilmesinin ardından siyasilerden açıklamalar gelmeye başladı.

AK Parti milletvekillerinin Aile ve Gençlik Fonu kurulmasına ilişkin hazırladığı önerinin Meclis Sağlık Komisyonu’nda kabul edilmesinin ardından siyasetçiler bu durumu konuşmaya başladı.

Teklifin oluşturulmasında önemli rol oynayan AK Partili Kadir İnan, fonla ilgili açıklamalarda bulundu.

Kadir İnan, evlilik telaşının küresel düzeyde olduğunu ve Amerika’da yaşayan gençlerin de bu kaygıları yaşadığını söyledi.

İnan, teklifle ilgili şunları söyledi: “Devletimiz gençleri hem maddi hem de manevi olarak destekliyor. Hükümetimizin gençler için atamayacağı hiçbir adım yok. Teklifimizle gençlerimizin bir gençlik projesi başlatma sürecindeki kaygılarını en aza indirmeyi hedefliyoruz. aile.” söz konusu

‘Devletimiz gençleri her anlamda ve her konuda maddi ve manevi destekliyor, yapılması gerekenleri yapıyor. Hükümetimizin gençler için atamayacağı adım yoktur. Her gencin doğası gereği maddi potansiyelinden bağımsız olarak geleceğe dair kaygıları olduğunu biliyoruz: ‘Nasıl evleneceğim, nerede okuyacağım, kendi ayaklarımın üzerinde durabilecek miyim?’ Bu korkular küreseldir, bu kaygılar Amerika’da da var, Türkiye’de de. Teklifimizle gençlerimizin aile kurma sürecindeki endişelerini en aza indirmeyi hedefliyoruz” dedi.

Kabul edilen teklife tepki gösteren HEDEP Kocaeli Milletvekili Ömer Faruk Gergerlioğlu, evlenecek gençlere verilecek 150 bin liralık kredinin çok az olduğunu söyleyerek açıklama yaptı.

Gergerlioğlu, açıklamasında, “Gelelim işin gerçeğine arkadaşlar, 150 bin liraya evlenir misiniz? Sizce bu dönemde 150 bin liraya evlenmek olur mu? Enflasyonun olduğu bir dönemde.” Kontrolden çıktı, 150 bin liralık evlilik. En az 250 bin lira olması gerektiğini düşünüyorum.” söz konusu.

konak-ajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ankara evden eve nakliyat
istanbul evden eve nakliyat
Bağlum Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu