Haber

350 yıl hapis cezası istenen kulüp başkanına haftada 4 gün imza atması ve yurt dışına çıkış yasağı getirilmesi isteniyor.

Müteahhidi olduğu inşaattaki daireleri birden fazla kişiye sattığı gerekçesiyle “nitelikli dolandırıcılık” iddiasıyla yargılanan eski Bursaspor Kulübü Başkanı Emin Adanur, adli kontrole tabi tutuldu. haftada 4 gün yurt dışına çıkmak.

MİLLETLER İttifakı BURSA ADAYI İLE ORTAKLIK

İki farklı davada yargılanan Adanur, Bursa’nın Nilüfer ilçesine bağlı Balkan Mahallesi’nde 8 blok inşaatına 2021 yılında başladı. 264 konut ve 6 bin metrekare ticari alanın yer aldığı projenin yarısı, Millet İttifakı’nın Bursa Büyükşehir Belediye Başkan adayı Mustafa Bozbey’in yönetimde olduğu şirketler.

ARACI ÜZERİNDEN YAPILAN SATIŞLARDA TAPU VERİLMEZ

Adanur, projedeki bazı kısımlarını kendisi de müteahhit olan ve diğer müteahhitlerin projelerinde satışlara aracılık eden Ahmet Demirtaş’a verdi. Demirtaş üzerinden yapılan satışlarda hak sahipleri tapularını alamadılar. Ancak satış sözleşmeleri Adanur’a ait Ergünkent İnşaat ofisinde yapıldı. Sözleşmelerde şirketin kaşesi ve Adanur’un imzası da yer alıyor.

İKİ DURUMDA 350 YILLIK HAPİS İSTEĞİ

Parasını verdiği halde dairesini alamayanlar ise ortaya çıkarak hem Adanur’a hem de Demirtaş’a dava açtı. Bursa Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından hazırlanan diğer iki iddianamede Adanur ve Demirtaş hakkında ‘nitelikli dolandırıcılık’ suçlamasıyla dava açıldı. İlk davada 6, ikinci davada 29 şikayetçi var. Türk Ceza Kanunu’na göre ‘nitelikli dolandırıcılık’ yaptığı iddia edilen kişi, her müşteki için 10 yıla kadar hapisle yargılanıyor. Adanur ve Demirtaş ilk davada 60’ar, ikinci davada 290’ar yıl hapis cezasına çarptırılabilir.

Emin Adanur, eski Bakan Faruk Çelik ile birlikte

HAFTADA 4 GÜN İMZA VE YURTDIŞINA İHRACAT YASAĞI

Bursa 9’uncu Ağır Ceza Mahkemesi’nde 60’ar yıla kadar hapis istemiyle yargılanan Adanur ve Demirtaş bugün hakim karşısına çıkacak. Bursa 11’inci Ağır Ceza Mahkemesi’nde dün görülen ve sanıkların 290’ar yıla kadar hapis istemiyle yargılandığı davada mahkeme heyeti, “Adanur” adlı denetim tedbirine karar verdi. Karara göre Adanur, imza için haftanın 4 günü karakola gidecek ve yurt dışına çıkamayacak. Demirtaş’a da bire bir kontrol tedbirleri uygulanacak.

Emin Adanur (soldan ikinci), 5 Şubat’ta düzenlenen törenle Vatan Partisi’ne katıldı.

VATAN PARTİSİNE KATILDI

İncisözlük, Uludağ Sözlük gibi sosyal medya platformlarının da sahibi olan Adanur, siyasetçilerle olan ilişkileriyle de biliniyor. Adanur’un Vatan Partisi’ne katıldığı törene Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek ve Genel Başkan Yardımcısı Ethem Sancak gibi isimler de katıldı. Adanur, eski Tarım ve Hayvancılık Bakanı Faruk Çelik’e yakınlığıyla da biliniyordu.

karakocanajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

istanbul evden eve nakliyat
Bağlum Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu