Haber

Uysal ve Kılıçdaroğlu, Millet İttifakı Ankara mitinginde konuştu

demokratik PartiGenel Başkan Gültekin Uysal Millet İttifakı“Cemre’nin toprağa, havaya, suya düştüğü günlerdeyiz. İşte gençlerin tercihi, işte kadınlarımızın tercihi. Allah’ın izniyle 14 Mayıs’ta o sandıklara cemre olarak düşeceğiz. milletin geleceğini aydınlatmak için söze gerek yok millet kendi kaderini kendi elindedir herkesin hukukundan emin olduğu güzel yarınların arifesindeyiz bir gün olmak ümidiyle .”

CHP Genel Başkanı ve Millet İttifakı Cumhurbaşkanı Adayı Kemal Kılıçdaroğlu, planladığı son mitingini bugün Ankara Tandoğan’da gerçekleştirdi. ÂLÂ Partisi Genel Başkanı Meral Akşener, DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu ve Demokrat Parti Genel Başkanı Gültekin Uysal’ın eşlik ettiği mitinge; İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu ve Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş da katıldı.

“TÜRK-İŞ VATANDAŞIMIZIN YOKSULLUK SINIRINI BELİRLEDİ. 10 BİN 135 LİRA AMA BU DEVLETTE KENDİNİ HİSSETMEYENLERİN TATMİN SINIRINI BİLMİYORUZ”

Mitingde konuşan Uysal, şunları söyledi:

“Değerli Ankaralılar, güzel bir güne yaklaşıyoruz. Cumhuriyetin kuruluşuna tanıklık eden Ankara yeni bir dönemi açmaya hazır mı? Türk demokrasisinin herhalde en zorlu sınavıyla karşı karşıyayız. Birileri Türkiye’ye duvar örmek istiyor. Milletin gözü önünde Birileri bizim milletimizin arasına duvar örmek istiyor ama boşuna uğraşıyorlar Milletin gözüne duvar örülmez Milletin iradesi delip delip geçer.Bir jelibon satıcısı vardı. gitti.Sadece sosyal medyadan çizildi.Şimdi asıl büyük görev var.Türkiye üzerindeki bu yağma hareketini Moğol işgalinden beri gördük, bu rantiye düzeni, bu kral atlı… Ankaramız soygunu bitirmeye hazır mı? Allah’ın izniyle bitireceğiz.Allah’ın izniyle güzel günleri müjdeleyeceğiz.Son zamanlarda TÜRK-İŞ milletimizin ve vatandaşımızın yoksulluk sınırını belirledi.10 bin 135 lira ama tokluk sınırını bilmiyoruz. Hem nimeti hem de yükü eşit ve ortaklaşa paylaşacağımız o güzel yarınların bir bariyerini kurup müjdelemek istiyorum.

“14 MAYIS’TA CEMRE OLARAK MİLLETİN GELECEĞİNİ AYDINLATMAK İÇİN BU ÇİZMELERİN İÇİNE DÜŞECEĞİZ”

Cemrenin toprağa, havaya ve suya düştüğü günlerdeyiz. İşte gençlerin tercihi, işte kadınlarımızın tercihi Allah’ın izniyle 14 Mayıs’ta milletin geleceğini aydınlatmak için cemre olarak o sandıklara mutlaka düşeceğiz. Milletin kendi kaderine hükmedeceği bir gün olma ümidiyle, herkesin hukukundan emin olduğu, herkesin imkanlarının eşit olduğu güzel yarınların arifesindeyiz. O keyifli yarınları birlikte aydınlatmamıza az kaldı.”

Kaynak: ANKA / Siyaset

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ankara evden eve nakliyat
istanbul evden eve nakliyat
Bağlum Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu