Haber

Susurluk’ta sokağa Ebrar Karakurt adının verilmesi teklifi

Türkiye A Milli Kadın Voleybol Grubu Avrupa Şampiyonu Balıkesirli Ebrar Karakurt’un adının Susurluk ilçesindeki bir sokağa verilmesi teklifinde bulunuldu.

Evrensel’in haberine göre Susurluk Belediye Meclis üyesi Murat Kula, 4 Eylül’deki önergesiyle hemşehrisi başarılı sporcu Ebrar Karakurt’a Susurluk’ta uygun görülecek bir cadde veya caddenin adının verilmesini önerdi.

Kula, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, “Elbette bu zaferde hepsinin payı büyük ama bizim için bir kişi diğerlerinden daha önemli. Bu süreçte en çok saldırıya uğrayan ve saldırıya uğrayan isim o oluyor. Yıpranmış ama her türlü yıpranma kampanyasına rağmen dimdik ayakta kalarak, yüreğiyle oynayıp ayla oynadı.”Yıldızlı bayrağımızı dalgalandıran hemşehrimiz Ebrar Karakurt’un adının verilmesi için belediye meclisine teklif sundum. Avrupa’nın kalbi, ilçemizdeki bir caddeye veya sokağa. Bu konu ilgili komisyona havale edildi, takipçisiyim” dedi.

Teklifi duyan vatandaşlardan olumlu tepki aldığını belirten Kula, özellikle sosyal medya aracılığıyla değerli takviyeler gördüğünü söyledi. (HABER MERKEZİ)

haber-pazar.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

istanbul evden eve nakliyat
Bağlum Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu