Ekonomi

Ping An sekizinci kez Çin sigorta markalarının zirvesinde

HONG KONG – China, Ltd.’nin Ping An Insurance (Group) Company’si (HKEX: 2318 / 82318; SSE: 601318), Brand Finance’ın 2024 yılı için hazırladığı Global 500 Raporu’nda üst üste sekizinci kez Çin’in En Pahalı Sigorta Markası seçildi. Şirketin marka değerinin 44,36 milyar ABD doları olduğu tahmin edilirken, dünyanın en değerli markaları arasında 31’inci, dünya çapında ise sigorta markaları arasında ikinci sırada yer aldı.

Ping An, 2023 yılında da zorlu dış ortama rağmen “entegre finans + sağlık” stratejisine ve “Uzmanlık hayatı kolaylaştırır” marka vaadine bağlı kalarak marka gücünü korudu. Şirket, müşterilerine farklı ekosistemlerde kusursuz bir deneyim sunarak kapsamlı finansal hizmetlerini genişletti. Ping An, Eylül 2023 itibarıyla müşteri başına ortalama 2,99 sözleşmeyle yaklaşık 230 milyon perakende müşteriye hizmet verdi.

Grubun müşteri odaklı yaklaşıma olan bağlılığı, tek noktadan “entegre finans + sağlık” ürün ve hizmet ekosisteminin geliştirilmesine yol açmıştır. Ping An, teknolojiden yararlanarak “tek müşteri, çoklu ürün ve tek elden hizmet” modeliyle kullanıcı deneyimini geliştirmeyi hedefliyor. Bu yaklaşım, Eylül 2023 sonu itibarıyla hissedarlara 112,48 milyar RMB tutarında faaliyet karı ve yıllık %16,7 faaliyet özsermaye getirisi (ROE) ile sonuçlandı. Şirketin net varlıkları da 900 milyar RMB’yi aştı.

Ping An’ın kurumsal sosyal sorumluluk çalışmaları, sosyal ilerleme ve yüksek kaliteli sürdürülebilir kalkınma ile uyumludur. Şirket, ESG uygulamalarıyla tanındı ve üst üste ikinci kez MSCI ESG Ratings’ten A notu aldı. Kümenin yeşil sigorta prim geliri 26,28 milyar RMB’ye, yeşil kredi bakiyesi 136,04 milyar RMB’ye, sigorta fonlarının yeşil yatırımları ise 132,31 milyar RMB’ye ulaştı. Ping An’ın Kırsal Toplulukları Destek programı, kırsal sanayinin yeniden canlandırılmasına yardımcı olmak için 2018’den bu yana 107,90 milyar RMB tahsis etti.

Bu makalede yer alan bilgiler bir basın bültenine dayanmaktadır.

Bu makale yapay zeka yardımıyla oluşturulmuş, bir editör tarafından çevrilmiş ve incelenmiştir. Daha fazla bilgi için Şartlar ve Koşullarımıza bakın.

guzelyurt-ajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

istanbul evden eve nakliyat
Bağlum Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu