Haber

Müzeyyen Şevkin: Deprem Destek Kredisi’nin herkese eşit uygulanması ve kamu bankalarının buna göre düzenleme yapması şart

CHP Adana Milletvekili Müzeyyen Şevkin, maaşı kesilen vatandaşlara deprem destek kredisi verilmediğini belirterek, “Kamu bankalarının deprem illerindeki vatandaşlar için başlattığı deprem destek kredisi, sadece herkese eşit uygulanmalı. Pandemi döneminde olduğu gibi kamu bankalarının da buna göre düzenleme yapması şart.”

Geçtiğimiz Perşembe günü TBMM Genel Kurulu’nda yaptığı konuşmada Müzeyyen Şevkin, kamu bankalarının salgından etkilenen 11 ilde en az 6 aydır yaşayan herkese 6 ay geri ödemesiz ek kredi vermeye başladığını hatırlattı. deprem:

“YABANCI ÜCRETLİ VATANDAŞLARA KREDİ VERİLMİYOR”

“Bu krediler, normal zamanlarda uygulanan krediler gibi boşanma, maddi ve manevi tazminat veya başka bir dava nedeniyle maaşına el konulan vatandaşlara verilmiyor. Depremde 50 bine yakın insanımız, 100’den fazla insanımız hayatını kaybetti. bin kişimiz yaralandı, binalar hasar gördü, ayakta kalabilenlerin eşyaları kullanılamaz hale geldi.

Halkımızın barınma ve taşınma başta olmak üzere birçok ihtiyacı ortaya çıktı. Bu nedenle tremorlu illerde kamu bankalarının vatandaşlar için başlattığı sarsıntı taban kredisinin tıpkı pandemi döneminde olduğu gibi herkese eşit olarak uygulanması ve kamu bankalarının buna göre düzenleme yapması kural oldu.

Kaynak: ANKA / Yeni

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bağlum Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu