Haber

Morutan sanki Galatasaray’dan gitmeyi beklemiş! İtalya’da yaptıkları ağızları açık bıraktı

Fatih Terim devrinde Galatasaray’ın büyük uğraşlarla Steaua Bükreş’ten 4.1 milyon euroya takımına kattığı Olimpiu Morutan, beklentileri karşılayamamıştı. İtalya Serie B ekini Pisa’ya kiralanan futbolcu buradaki performansıyla herkesi kendisine hayran bıraktı.

İTALYA’DA GÖSTERİ YAPIYOR

İtalya Serie B’de geçen hafta Cosenza maçında 2 gol, bu hafta ise Cagliari’ye karşı 1 gole imza atan Olimpiu Morutan, performansıyla parmak ısırtmaya devam ediyor. Rumen futbolcu, şu ana kadar 12 maçta 4 gol ve 3 asistlik performans gösterirken, dönem sonunda bonservisiyle Pisa’ya transfer olmasına artık kesin gözüyle bakılıyor.

5.5 MİLYON EUROLUK OPSİYONU VAR

Pisa’ya transferinde zarurî satın alma opsiyonu da bulunan Olimpiu Morutan için Galatasaray’ın KAP’a yaptığı açıklama şöyleydi:

Profesyonel futbolcumuz Olimpiu Vasile Morutan’ın süreksiz transferi konusunda Pisa Sporting Club S.r.l. ile muahedeye varılmıştır. Yapılan muahedeye nazaran Pisa Sporting Club S.r.l., şirketimize 150.000 Euro süreksiz transfer bedeli ödeyecektir. Pisa Sporting Club S.r.l. 31 Mayıs 2023 tarihine kadar opsiyon hakkını kullanması halinde futbolcuyu 5.500.000 Euro transfer bedeli karşılığında kesin olarak transfer etme hakkına sahiptir. Ayrıyeten yapılan mutabakat gereği futbolcunun en az 25 maçta 45 dakika oynaması ve Pisa Sporting Club S.r.l’nin İtalya Serie A Ligi’ne çıkması durumunda kesin satın alma kaidesi 5.500.000 Euro transfer bedeli ile gerçekleşecektir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bağlum Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu