Haber

Milli Eğitim Bakanlığı öğrencilere iş güvenliği eğitimi vermeyi reddetti

Okulların kapılarını tarikatlara açan Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) ve Diyanet İşleri Başkanlığı ile Fişek Vakfı Enstitüsü, meslek liselerinde çalışan çocuklara (öğrencilere) ücretsiz iş sağlığı ve güvenliği eğitimleri vermeye başladı. Mesleki cinayetlerin yaşandığı mesleki eğitim merkezleri (MESEM). Talebini reddetti.

FİŞEK ENSTİTÜSÜ’NÜN ÇAĞRISI KABUL ETMEDİ

Evrensel’in haberine göre; MESEM’lerde son dönemde artan iş cinayetlerine karşı görünürdeki tedbirleri açıklayan Milli Eğitim Bakanlığı, sahada çocuklara yönelik çalışmalar yürüten Fişek Vakfı Enstitüsü ve ücretsiz iş sağlığı ve güvenliği eğitimleri veren Milli Eğitim Bakanlığı Ankara’daki meslek liseleri ve Antalya’daki MESEM’lerdeki öğrencilere yöneliktir. Onun isteğine kulaklarını tıkadı.

Fişek Vakfı Enstitüsü Vakfı Lideri Oya Fişek imzalı, Aralık 2023’te Yenimahalle İlçe Milli Müdürlüğü’ne gönderilen yazıda, meslek lisesi öğrencilerinin uygulamalı eğitimleri sırasında iş sağlığı ve güvenliği konusunda yaşanan sorunlara dikkat çekilerek, “Ücretsiz eğitim verilecek” denildi. Uygun görülen mesleki ve teknik eğitim veren liselerde vakıf gönüllülerimiz tarafından eğitim verilmektedir.” İlçe milli eğitim müdürlüğü ise talebe “iş sağlığı ve güvenliği eğitimleri uzmanlarımız tarafından verilmektedir” diyerek talebin uygun görülmediğini bildirdi. Fişek Enstitüsü’nün Antalya’daki MESEM’ler için yaptığı davet de kabul edilmedi.

(HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bağlum Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu