Yaşam

Jeff Bezos Nişanlandı: Müstakbel Eşini Uzaya Fırlatmak İçin

milyarder iş adamı, Amazon’un kurucusu Jeff Bezos Dikkat çekici bir gelişme yaşandı. Bezos’un 2019’dan beri birlikte olduğu Lauren Sanchez ile nişanlandığı ve şimdilerde Bezos’un 500 milyon dolarlık yatında bunu kutladıkları bildirildi. Bezos müstakbel eşine tüm kadınları kıskandıracakAyrıca bir jest yapacak.

Jeff Bezos, “Blue Origin” adlı bir uzay nakliye şirketinin sahibidir. Bu şirket dünyaca ünlü isimleri uzaya götürdü ve uzay yolculuğundan sonra Zaten haberimizde onu yeryüzüne çıkardığı ile de belirtilmişti. Bu tam olarak Lauren Sanchez’e yapılan jest. Hatta geçtiğimiz günlerde açıklanan proje kapsamında Sanchez ile bir grup kadınuzaya fırlatılacak.

Fırlatma 2024’te gerçekleşecek!

Geçmişte yapılan açıklamalar, bu lansmanın 2024’te gerçekleştirildiğini kanıtladı. Ancak başrolde Lauren Sanchez’i göreceğimiz uçuşta başka hangi hanımların olacağı bilinmiyor. Sanchez ve beraberindekiler, bu uçuşun bir parçası olarak yerden yaklaşık 100 kilometre yükselecek ve 15 dakika içingezegenimizi uzaydan izleme fırsatı bulacaklar.

Lauren Sanchez hakkında da biraz bilgi verelim. 59 yaşında Bayan geçmişte haber muhabiri olarak çalışıyordu. Yaklaşık on yıl önce pilot lisansı alan Sanchez, 2017’de vizyona giren Christopher Nolan filmi Dunkirk’in hava durumu danışmanlığını da üstlenmişti. Lauren Sanchez, 2019’da Jeff Bezos ile ilişkisinin ardından olguoldu.

haberbolvadin.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

istanbul evden eve nakliyat
Bağlum Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu