Haber

Jandarma Teşkilatının 184. kuruluş yılı Muş’ta kutlandı

Jandarma Teşkilatının 184. kuruluş yılı Muş’ta törenle kutlandı.

İl Jandarma Komutanlığı bahçesinde düzenlenen tören saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı.

Törene katılan Vali İlker Gündüzöz, 184. yılını kutlayan Jandarma Teşkilatının güçlenerek ilerlemesini sürdürmesi temennisinde bulundu.

Gündüzöz, Jandarma Teşkilatının çok değerli olduğunu belirterek, “Jandarma devletin görünen yüzüdür. Dağların en ücra noktasında, yokuşlarda ve kırsalda bulunur ve çok pahalı bir unsurdur. asayişin sağlanması için son dönemde hukuki altyapıdaki gelişmeler, teknolojik imkanların artması jandarmamız istediğimiz yere hızla ilerlemektedir.” terörizm. Bugün sahip olduğu prestij ile yurt içinde ve yurt dışında terör tehdidini büyük ölçüde azaltmış, teröristler artık başlarını kaldıramaz hale gelmiştir. Burada jandarmaya bağlı kahraman güvenlik korucularımızın da büyük emeği var.” diye konuştu.

İl Jandarma Komutanı Albay Mehmet Kasım Ermiş, mensubu olmaktan gurur duyduğu Jandarma Teşkilatının 184. yılını gururla kutladıklarını belirtti.

184 yıllık başarılarla dolu köklü bir geçmişe sahip olan Jandarma Genel Komutanlığı’nın kurulduğu günden bu yana gönülleri fethettiğini vurgulayan Ermiş, “Gönüllerin korunması konusunda yaptığı hizmetlerle her zaman milletimizin takdirini kazanmıştır. Türkiye Cumhuriyetinin bütünlüğü, milletimizin huzur ve güvenliği ve kamu düzeninin sağlanması.” söz konusu.

Konuşmaların ardından zeybek oyunu, karate, jandarma ekiplerinin bir grup eylemciye senaryo gereği müdahalesi ve komandoların gösteri yürüyüşü törene katılanlar tarafından ilgiyle izlendi.

Vali Gündüzöz ve beraberindekiler daha sonra sergilenen malzemeleri inceledi.

Muş Belediye Başkan Yardımcısı Aydın Özarslan, Elazığ 8. Kolordu Komutanı Tümgeneral Tamer Atay, Muş Alparslan Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa Alican, Muş Cumhuriyet Başsavcısı Hüseyin Yavuz, İl Emniyet Müdürü Engin Kaloğlu, şirket amirleri ve vatandaşlar katıldı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bağlum Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu