Haber

Hollanda’da Dilan Yeşilgöz’ün parti liderliği kesinleşti: Ülkenin ilk kadın başbakanı olabilir

Seçimi kazanırsa ankaradoğmak Hollanda Güvenlik ve Adalet Bakanı Dilan Yeşilgöz‘Şöhret, Hollandabir ilk kadın başbakan yol açıldı. ülkenin en büyük partisi VVD’de, Genel Lider ve Başbakan Mark Rutte İltica planı krizi nedeniyle hükümetin düşmesinin ardından siyaseti bırakmaya karar verdi. VVD yetkili kurul ve kuruluşları, Rutte’nin yerine Yeşilgöz’ü oybirliğiyle seçti. aday gösterildi.

Parti içinden farklı isimlerin adaylık sinyali vermesi üzerine yönetim tarafından karar verildi. 13 Ağustos kadar tanındı. Ama pazar günü gece yarısına kadar VVD Genel Başkanlığırastgele başvuru Olmadı. Böylece tek aday Dilan Yeşilgözliderliği kesinleşmiş oldu. Yeşilgöz, VVD liderliğinin mutlakiyetçiliğini ‘büyük bir onur’ olarak değerlendirdi.

Büyük bir güçle çalışmalara başlayacağını ve yapacak çok işi olduğunu vurgulayan Yeşilgöz, şöyle konuştu: “Hep birlikte ve Hollanda için fikirlerimizle bu seçimde en büyük parti olmak için elimizden gelen her şeyi yapacağız”söz konusu.

Yeşil göz, 22 Kasım Çarşamba Yapılacak erken genel seçimde VVD’den Başbakan adayı olarak aday olacak. VVD’nin seçimi kazanması durumunda, 46 yaşında, Ankara doğumluSiyasetçinin Hollanda’nın ilk kadın Başbakanı olmasının yolu açılacak.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bağlum Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu