Haber

Hazine ve Maliye Bakanı Şimşek: Halkımızın hizmetkarıyız

Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, Batman’da yaptığı açıklamada, “Hükümetlerimizin en önemli özelliği hizmet siyaseti yürütmeleridir. Hizmet politikası esastır çünkü biz halkımızın, milletimizin hizmetkarıyız. Bu, Başkanımızın felsefesi.”

Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, memleketi Batman’da Ulaştırma Bakanı Abdulkadir Uraloğlu ile bir dizi temasta bulundu. Batman Valiliği’nde İl Uyum Toplantısı’na katılan Bakan Şimşek, toplantının ardından düzenlediği basın toplantısında açıklamalarda bulundu. Bakan Şimşek, “Memleketim Batman’da olmaktan mutluyum. Valimiz ve milletvekilimiz çok güzel bir çalışma yaptı. Batman’ın tüm ulaşım sorunlarını bizlere aktardılar. Birçok projeyi değerlendirme fırsatı bulduk. Batman son 20 yılda başta ulaşım altyapısı olmak üzere her alanda büyük ilerleme kaydetti. Birçok soruna köklü çözümler ürettik. Bu yatırım seferberliği önümüzdeki dönemde de devam edecek. Hükümetlerimizin en önemli özelliği; Biz hizmet politikası izliyoruz. Hizmet politikası esastır çünkü biz halkımızın, milletimizin hizmetkarıyız. Bu Sayın Cumhurbaşkanımızın ideolojisidir. Bu bağlamda önümüzdeki yıllarda da ağır bir şekilde etkilenecektir. Bunun için büyük çaba göstereceğiz. Diğer illerimizde olduğu gibi Batman’a da hizmet veriyoruz. Batman’da şu anda devam eden projelerin tamamı 13 buçuk milyar lira. Çok önemli bir rakam. Bugün sadece ulaşım konusunu konuştuk ama Batman önemli bir sanayi üssü. Devam eden çok önemli proje ve çalışmalar var. Bu konuları başka bir dönemde paylaşacağız. Bugün asıl konumuz ulaşım altyapısı. “Bakanımızın burada olması şehrimiz için bir fırsattır” dedi.

Açıklamanın ardından Bakan Şimşek ve beraberindekiler, Hasankeyf yolunda inceleme yapmak üzere valilikten ayrıldı. – YARASA ADAM

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bağlum Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu