Haber

Erzurum Valisi Okay Memiş’ten Basın Bayramı Mesajı

Erzurum Valisi Okay Memiş, 24 Temmuz Basın Bayramı dolayısıyla kutlama bildirisi yayınladı.

Türk basınında sansürün kaldırılmasının 115. yıl dönümünün kutlandığını kaydeden Vali Memiş, “Basında sansürün kaldırılması demokrasi ve özgürlük yolunda önemli bir başlangıç ​​ve dönüm noktası olmuştur.”

Demokratik hayatın vazgeçilmez unsurlarından biri olan ve haber alma ve yayma özgürlüğünün en etkili aracı olan basın kuruluşlarının değerli bir toplumsal misyonu yerine getirdiğine dikkat çeken Vali Memiş, yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi;

“Tarafsız ve özgür bir basının varlığı güçlü bir demokrasinin göstergesidir. Basın özgürlüğünden söz edilebilmesi için demokrasimizin sağlıklı işlemesi ve irade özgürlüğünün toplumun her kesiminde yaşanabilmesi ancak basının önündeki engellerin kaldırılmasıyla mümkündür. Bu bağlamda hem ilimizde hem de ülkemizde basın özgürlüğüne büyük önem verilmekte ve gerekli hassasiyetin gösterilmesi gerekmektedir.

İlimizde medya hizmeti veren kuruluşlarımızın, ülkemizin ve toplum menfaatlerini ön planda tutarak, büyük bir sorumluluk duygusuyla adil bir duyarlılık göstermeleri takdire şayandır. Bundan sonra da tüm basın mensuplarının görevlerini aynı hassasiyetle yerine getireceklerine inanıyorum.

Bu vesileyle, görevi süresince zor kurallar altında da olsa büyük bir özveriyle çalışan basın mensuplarının 24 Temmuz Basın Bayramı’nı en içten dileklerimle kutluyorum. Görevlerinin başında hayatlarını kaybeden basın emekçilerini rahmet ve saygıyla anıyor, aileleri ile birlikte mesai kavramı gözetmeksizin büyük bir emek ve şevkle görev yapan tüm basın mensuplarına selam ve sevgilerimi iletiyor; Sağlık, memnuniyet ve başarılarınızın devamını dilerim.” – ERZURUM

sabanozu-haber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bağlum Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu