Teknoloji

Control 2 Resmen Duyuruldu

Ağustos 2019’da piyasaya sürülen ve oyun dünyasının en itibarlı mükafatlarını silip süpüren Control, bugün uzun vakittir beklenen duyuruyla yine karşımıza geldi. Oyunun geliştiricisi Remedy Games, devam oyunu olacak Control 2’yi resmen duyurdu.

Remedy Games tarafından paylaşılan açıklamada geliştirici şirket ve oyunun yayıncısı 505 Games ortasında bir mutabakat imzalandığı tabir edildi. Bu mutabakat kapsamında iki şirket, Control 2’yi ortaklaşa bir biçimde geliştirecek ve yayınlayacak.

Control 2 ne vakit gelecek?

Remedy tarafından paylaşılan duyuruda Control 2’nin ne vakit yayınlanacağına dair bir ayrıntıya yer verilmedi. Bununla birlikte oyunun geliştirilmesine ne vakit başlanacağı da bilinmiyor. Münasebetiyle bir AAA oyunun geliştirilme sürecini göz önüne alırsak, yeni oyunun en erken 2026 yılında piyasaya sürülmesini bekleyebiliriz.

Control 2 hangi platformlar için geliştirilecek?

Control 2, PC, PlayStation 5, Xbox Series X ve S oyun konsolları için çıkış yapacak.

Oyunun birinci etaptaki maliyeti de açıklandı!

Remedy, yatırımcılara özel paylaştığı duyurusunda Control 2’nin geliştirilmesi için birinci etapta 50 milyon euroluk bütçe ayırdıklarını duyurdu. Şirket, oyunun haklarının da Remedy’ye ilişkin olacağını paylaştı. Öte yandan oyundan elde edilen tüm net gelirin Remedy ve 505 ortasında 50/50 paylaşılacağı belirtildi.

Serinin birinci oyunu Control, 30 milyon euroluk bütçeyle üç yılda geliştirilmişti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ankara evden eve nakliyat
istanbul evden eve nakliyat
Bağlum Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu