Ekonomi

Binance.US, OTC hizmetini ve bazı alım satım çiftlerinin alım satımını durdurdu.

Investing.com – Binance’in ABD’deki yan kuruluşu Binance.US, platformunda bazı kripto varlıkların alım satımını durdurduğunu ve tezgah üstü (OTC) işlemlerin durdurulduğunu duyurdu.

Binance.US tarafından yapılan açıklamada, bu güncellemelerle kullanıcı varlıklarının güvenliğini sağlarken daha verimli ve kullanıcı dostu bir platform olarak devam etmeyi hedeflediğini belirtti.

Binance.US’tan değerli güncelleme

Kripto pazarındaki en büyük borsa olan Binance’in ABD yan kuruluşu, bugünden itibaren belirli BTC ve BUSD tabanlı ticaret çiftlerinin ticaretini durduracak. borsada ATOM/BTC, BCH/BTCDOT/BTC, LRC/BTC, MANA/BTC, UNI/BTC, Mesleki Eğitim/BTC, XTZ/BTC HBAR/BUSD ve ONE/BUSD ticaret çiftleri ile bugünden itibaren işlem yapılmayacaktır. Öte yandan, bu kripto varlıklar USDTAlım satım çiftlerinin Binance.US platformunda alım satım yapmaya devam edeceği bilgisi verildi.

Borsa, kripto ticaretinde listeden çıkarılan işlem çiftlerinin yanı sıra satın alma, satma ve dönüştürme teklifini güncellemeye karar verdi. Kolay alım satım imkanı sunan dönüştürme hizmetinde kullanılabilecek alım satım çifti sayısı 226’ya düşürülecek. Binance.US ayrıca al, sat ve dönüştür için maksimum emir büyüklüğünü 10.000$’a çıkardı.

Tezgah üstü işlemler aralıklı olarak durdu

Binance.US, OTC (tezgah üstü) ticaret portalını kalıcı olarak sonlandırmaya karar verdi. OTC alım satım, kullanıcıların standart komut defterinden ayrı olarak doğrudan borsa ile büyük hacimli işlemler gerçekleştirmelerine olanak tanıyan bir hizmettir. Şirket, bu hizmetin gelecekte yeniden etkinleştirilebileceğini bildirdi.

Binance.US tarafından alınan bu yeni kararlar, borsaya SEC tarafından dava açılmasının ardından geldi. SEC ayrıca, hafta boyunca önemli miktarda fon çıkışı görülen Binance.US platformunda fonların dondurulması için ek bir talepte bulundu. Mahkemenin bu talebe ileride nasıl yanıt vereceği merak ediliyor.

Author: Günay Caymaz

golkoyhaber.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

istanbul evden eve nakliyat
Bağlum Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu