Haber

Bakan Bilgin: “EYT’liler ilk maaşlarını ne zaman alacak?” Sorunun Cevabı : Hangi gün bağlanırsa o ayda alınır.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Alım, Ülke TV’de gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu. Bakan Bilgin, programda” Eyt“Halk ilk maaşını ne zaman alacak?”, “Emeklilerin bayram ikramiyeleri ne zaman ödenecek?”, “Asgari ücrette orta düzeyde bir artış olacak mı?” gibi soruları yanıtladı.

“MART AYINDA BAŞVURU SAHİBİ MAAŞINI NİSAN AYINDA ALACAKTIR”

Eyt Halkla ilgili konuşan Bakan Bilgin, “Mart ayında EYT’ye başvuran herkes maaşını Nisan’da alacak. Hangi gün bağlanırsa o ay içinde alacak. Hak kaybı yok. Bu fazla mesai ile çalışın. Tüm başvuranların maaşları Mayıs ayında ödenecektir.” söz konusu.

“ÜCRETLERİN TAMAMINI MAYIS AYINDA ÖDEYECEĞİZ”

Bakan Bilgin, sözlerini şöyle sürdürdü: “Bunun altını çizmem gerekiyor, çok güzel bir çalışma. Her ay maaşı ödenen emeklilerimizin ortalama sayısı 35 bin civarında. Şu anda ödemesi bitenlerin sayısı 250 bin. Maaşlarını bağlandıkları gün alacaklar. Devletimiz bu konunun kaynağını tahsis etti. EYT” “Emekliliği hak eden çalışanlarımız maaş ve ikramiyelerini alacak. Mayıs.”

“ŞEHİT, GAZİ, DUL VE YETİMLERİN MAAŞLARINI ASGARİ ÜCRETE ARTTIRDIK”

Şehit, gazi, dul ve yetimlerin maaşlarının asgari ücret düzeyine getirildiğini belirten Bakan Bilgin, “Güneydoğu’ya gittiğimizde daha çok korucu ailelerinin veya korucu derneklerinin talepleriyle karşılaştım. Dernek liderlerini biz yaptık. O aileler millet için, vatan için her şeylerini vermiş ailelerdir. Sosyal devlet tüm bunlara hassasiyetle yaklaşması gereken anlayışa sahip olmalıdır.” ifadelerini kullandı.

“ASGAM ÜCRETİ KORUMAK İÇİN YÖNETMELİĞİ TEMMUZ AYINDA YAPIYORUZ”

Asgari ücretteki ara zam ile ilgili yorum yapan Bilgin, “Asgari fiyatı düzenlerken çeşitli kurallara bakıyoruz. Birincisi enflasyon. Alım gücündeki düşüş. Enflasyondaki düşüş devam edecek mi göreceğiz ama maliyet düşer mi?” geçim sıkıntısı devam ediyor, asgari ücreti koruyacak düzenlemeyi de temmuz ayında yapacağız.” açıklama yaptı.

ceyhan-ajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ankara evden eve nakliyat
istanbul evden eve nakliyat
Bağlum Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu