Haber

Antalya’da Organize Suç Örgütü Bastırıldı: 11 Şüpheli Gözaltına Alındı

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, Antalya merkezli 3 ilde düzenlenen Kafes-32 operasyonlarında organize suç örgütünün imha edildiğini ve 11 şüphelinin gözaltına alındığını duyurdu.

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, “İsmail Süner liderliğindeki organize suç örgütü, Antalya (Alanya) merkezli ve eş zamanlı olarak Antalya’da düzenlenen ‘Kafes-32’ operasyonlarında çökertildi. “Adana ve Kahramanmaraş Emniyet Genel Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü” tarafından yürütülen çalışma sonucunda düzenlenen ‘Kafes-32’ operasyonları kapsamında aralarında örgütün elebaşı İsmail Süner’in de bulunduğu 11 şüpheli yakalandı. Antalya Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü Kaçakçılıkla Mücadele Daire Başkanlığı koordinasyonunda. Organize suç örgütünün Antalya (Alanya) genelindeki işyerleri. Örgüt elebaşı ve bazı örgüt üyelerinin silah zoruyla mağdurların evlerine girerek onları kaçırdıkları, şahısların hesaplarındaki parayı internet bankacılığı aracılığıyla kendi hesaplarına aktarıp polise gitmemeleri konusunda tehdit ettikleri, müştekilerin kiraladıkları evlere el konularak bu evlere el konuldu. “Mağdurları çalıştıracaklarını söyleyerek tehdit ettikleri, uyuşturucu ve silah ele geçirilmesinden sorumlu tuttukları bir grup halinde mağdurları dövüp kaçırdıkları, mağdurları kayıt altına aldıkları, para toplamaya zorladıkları belirlendi. senet imzalattıklarını, kalabalık gruplar halinde dolaşarak halk ve esnaf üzerinde baskı kurduklarını söyledi.”

Operasyonlara katılan personeli tebrik eden Bakan Yerlikaya, “Aziz milletimizin şunu bilmesini isterim ki, suçta kibirlenenlere, halkımızın huzurunu bozanlara, organize suç örgütlerini yok edeceğiz. Her büyüklükteki organize suç örgütlerini adalete teslim edin.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bağlum Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu