Haber

Akşener’in Adana’da Dinlediği Esnaf, Elektrik Faturalarından Şikayet Etti: “Geçen Sene 200 İse Bu Sene 500”

Haber: MEHMET AKGÜN – Kamera: KEMAL SEVİNDİRİCİ

GÜZEL Parti Genel Lideri Meral Akşener’in, Adana’nın İmamoğlu ilçesinde meselelerini dinlediği esnaf; elektrik faturaları ile ilgili Geçen sene 200 (lira) ise bu sene 500 (lira)” yanıtını verdi. Akşener’in ev faturalarının nasıl geldiği sorusuna ise esnaf; “Kış aylarında 2 milyar (2 bin lira), 3 milyar (3 bin lira). Bu sene de 4-5 gelecek” karşılığını verdi.

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Adana’nın Kozan ilçesinde esnafın sorunlarını dinledi.

Akşener, Kozan esnafını ziyaretinin ardından, Kubilay Anıtı’nı da ziyaret etti. Cep telefonu ürünleri satan bir esnaf, “Hayat çok kıymetlendi. Sonu ne olacak bilmiyoruz” dedi. Akşener, “Bu dükkan üç sene önce geçindirirdi. Artık baş kafaya” dedi ve “Borcun var mı” diye sordu. Esnaf ise “Dolar üzerinden borçlanıyoruz biz. Bunlar yurt dışından geldiği için” karşılığını verdi.

Akşener, Kozan esnafının ardından Kubilay Anıtı’nı da ziyaret etti.

Akşener daha sonra İmamoğlu ilçesindeki esnaf ile bir araya geldi.  Bir giyim dükkanında esnaf, Akşener’in “İşler nasıl? Geçindiriyor mu konutu?” sorusuna “Yani, geçindiriyor” yanıtını verdi. Akşener, “Ben üç yıl evvel gelseydim size, çıkarınızı sorardım. Bu, sizi İmamoğlu’nun zengini yapacak bir mağaza burası. Bunların kar marjları da ona nazaran doğal olarak. Bugün geçindiriyor mu diye soruyorum. Kenardan mı yiyorsunuz, bu dükkan sizi ferah ferah geçindiriyor mu?” diye sordu. Esnaf ise “Ferah ferah diyemem” dedi.

Bir ayakkabıcı ise “Alım gücü eskisi üzere değil. Millet, artırımlara bir türlü alışamadı. Evvelki üzere değil. Alım gücü zayıf” dedi. Akşener’in “Elektrik faturasından çok şikayet ediyor esnaf, sizde durum nasıl” sorusuna esnaf; “Aynı, iki katı. Geçen sene 200 (lira) ise bu sene 500 (lira)” cevabını verdi. Mesken faturasının nasıl geldiği sorusu karşısında ise esnaf; “Kış aylarında 2 milyar (2 bin lira), 3 milyar (3 bin lira). Bu sene de 4-5 gelecek” dedi.

Akşener, esnaf ziyareti sırasında karşılaştığı bir çocuğa kıyafet ikram etti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ankara evden eve nakliyat
istanbul evden eve nakliyat
Bağlum Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu